Kategoria: Nowości Data: 2017-03-21

Zdrowa dieta: zacznij od musli bez cukru!

zdrowe musli z jagodami gojiCzy wiesz, że cukrzyca jest obecnie określana mianem choroby cywilizacyjnej? Rocznie zapada na nią coraz więcej osób, co jest ściśle powiązane ze zmieniającymi się nawykami żywieniowymi. Nie oszukujmy się – spożywamy coraz więcej przetworzonych pokarmów, w których dodatek cukru jest na porządku dziennym. Czy dieta bezcukrowa, stosowana profilaktycznie, pozwoli uchronić się przed negatywnymi skutkami nadmiaru tego słodkiego dodatku? Jak ograniczyć cukier, jednocześnie nie tracąc przyjemności z posiłków? Na początek skomponuj musli bez cukru i serwuj je każdego dnia rano – w krótkim czasie odczujesz różnicę w wielu aspektach życia...

 

Musli bez cukru – pierwszy krok ku zdrowiu

Dieta bez cukru to decyzja, która w długofalowej perspektywie opłaci się nie tylko pod względem figury, ale przede wszystkim w kontekście zdrowia organizmu. Zaczynaj każdy dzień od musli bez cukru z dodatkiem jogurtu naturalnego lub mleka, a twoje problemy z nadciśnieniem, podwyższonym poziomem cholesterolu czy cukru we krwi znacząco się zmniejszą lub... znikną całkowicie. Wiele osób za powyższe objawy obwinia nadmiar tłuszczy i soli w diecie, zupełnie nie przejmując się cukrem, który spożywa. Dieta bezcukrowa pomaga wrócić organizmowi do formy, będąc często najłatwiejszym sposobem na rozwiązanie problemów zdrowotnych.

 

Płatki bez cukru – sprzymierzeniec w walce z trądzikiem

Czy wiesz, że nadmierne spożywanie cukru wpływa na pojawianie się wyprysków i zaostrzanie trądziku? Jeśli chcesz, aby Twoja cera była gładka i promienna, ogranicz spożywanie słodyczy oraz przekąsek zawierających cukier. Wpływa on zwłaszcza na pojawianie się wyprysków na nosie i czole (inaczej niż przykładowo podczas zaburzeń hormonalnych – wtedy zmiany pojawiają się w okolicach brody i żuchwy). Niech musli bez cukru stanie się Twoją poranną rutyną – po kilku tygodniach cera z pewnością oczyści się i uspokoi. Ponadto musli bez cukru, pobudzając perystaltykę jelit, wpływa na usuwanie złogów toksyn z organizmu, co również pozytywnie działa na stan skóry.

 

Dieta bezcukrowa dla figury – jak na nią wpływa?

Nie jest tajemnicą, że nadmiar cukru w diecie niekorzystnie wpływa na wygląd naszej sylwetki. Problemy z nadwagą i otyłością należy więc rozwiązywać, rozpoczynając od eliminacji tego składnika z diety. Nie daj się jednak nabrać na gotowe „fit” produkty dostępne w supermarketach – najczęściej w ich składzie cukier figuruje na jednej z pierwszych pozycji. Skomponuj musli bez cukru samodzielnie, dodając do niego zdrowe, suszone owoce i orzechy, bez sztucznie dosładzanych dodatków. Zdrowe śniadanie złożone z musli bez cukru da Ci energię na cały poranek, dzięki czemu nie skusisz się na słodkie grzeszki. Pamiętaj, że dieta bez cukru to prosta droga do wymarzonej sylwetki!