Amarantus Ekspandowany – kalorie i wartości odżywcze

Amarantus ekspandowany

Poznaj amarantus ekspandowany – właściwości, kalorie i wartości odżywcze – odkryj sekret witalności Inków i Majów.

Kojarzysz kolor amarantowy? Nie? Spokojnie. Nie przejmuj się. Połowa społeczeństwa nie wie jak wygląda ta barwa. Pewnie zastanawiasz się teraz co się kryje pod tajemniczą nazwą amarantus. Amarantus, inaczej szarłat wyniosły, to nic innego jak zboże. Lecz nie byle jakie zboże. To jedna z najstarszych roślin uprawnych. Amarantus ze względu na bogactwo właściwości i wartości odżywczych uprawiany jest już od ponad 5000 lat! W takim razie co to jest amarantus ekspandowany? Wiesz jak się robi popcorn, prawda? Na podobnej zasadzie z ziaren amarantusa uzyskuje się tzw. popping, czyli właśnie amarantus ekspandowany. Po co to wszystko? W ten sposób otrzymany amarantus nie wymaga gotowania. Jest gotowy do spożycia od zaraz, w tej chwili. To zatem świetny pomysł na zdrowe śniadanie i szybką przekąskę bogatą w wartości odżywcze. 

Amarantus ekspandowany właściwości

Wiesz już co to jest amarantus ekspandowany. Chcesz wiedzieć więcej? Amarantus kompilacja najcenniejszych właściwości i składników odżywczych dla Twojego organizmu. Nie zawiera glutenu, więc idealnie wpisuje się w dietę osób cierpiących na nietolerancje pokarmowe. Amarantus ekspandowany to obfite źródło łatwo przyswajalnego białka, aminokwasów siarkowych, m.in. metioniny, cystyny i cysteiny oraz błonnika, który daje uczucie sytości i reguluje pracę układu trawiennego. Kwasy tłuszczowe zawarte w amarantusie posiadają cenne właściwości zdrowotne wpływające na prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia, m.in. obniżają cholesterol we krwi. Spada zatem ryzyko miażdżycy i innych poważnych chorób układu krążenia. Amarantus ekspandowany charakteryzuje się ponadto wysoką zawartością składników mineralnych, m.in. żelaza, wapnia, magnezu, fosforu i potasu, witamin A, E i grupy B oraz skwalenu, który hamuje starzenie się komórek. A jakby tego było jeszcze mało znajdziesz w nim więcej wapnia niż w mleku, więcej magnezu niż w czekoladzie i więcej błonnika niż w owsie. Czary? Nie. To zboże „XXI wieku”.

Amarantus ekspandowany – kalorie i wartości odżywcze

Sprawdź amarantus ekspandowany – kalorie, wartości odżywcze i właściwości drzemiące w „matce zbóż”. Amarantus w polecamy każdemu jako oryginalne, lecz zdrowe i bogate w wartości odżywcze uzupełnienie codziennej diety.

Kalorie i wartości odżywcze w 25 g amarantusa ekspandowanego:

Energia: 104.3 kcal/436 KJ
Tłuszcze: 2 g
Białko: 4.5 g
Węglowodany: 15.8 g

 

Amarantus ekspandowany – kalorie, właściwości, wartości odżywcze – już znasz. Posłuchaj swojego organizmu! Skomponuj swoje musli z dodatkiem smakowitego amarantusa ekspandowanego.