Bezglutenowy Mix – właściwości, czyli udane połączenie znakomitych wartości odżywczych i świetnej jakości kalorii

Bezglutenowy mix

Cierpisz na celiakię? Nie tolerujesz glutenu? A może po prostu szukasz alternatywy na zdrowe i niskokaloryczne śniadanie? Mamy dla ciebie świetną wiadomość – unikanie glutenu w diecie stało się dziecinnie proste – poznaj właściwości odżywcze naszych mieszanek płatków musli - Bezglutenowy Mix – bogactwo witamin, mikroelementów i zdrowych kalorii.

Bezglutenowy Mix – właściwości, czyli udane połączenie znakomitych wartości odżywczych i świetnej jakości kalorii

Jeżeli chcesz uniknąć glutenu w codziennej diecie już wiesz, że bez trudu możesz sięgnąć po Bezglutenowy Mix, ale to nie wszystko, co może ci zaoferować zestawienie płatków jaglanych, ekspandowanego amarantusa oraz gryki preparowanej. Dzięki nim dostarczasz również swojemu organizmowi bogatą porcję wartości odżywczych: białka, błonnika oraz łatwo przyswajalnych witamin.  Bezglutenowy Mix ma niewielką zawartość tłuszczu oraz niski indeks glikemiczny. Zapewnia nam zdrowy start w każdy nadchodzący dzień.

 

Wartości odżywcze w 100 g

Energia: 382,8 kcal / 1602 KJ

Tłuszcze: 5,8 g

Białko: 9,2 g

Węglowodany: 71,2 g

 

Skarb dla naszego zdrowia – amarantus ekspandowany, gryka preparowana, płatki jaglane

Amarantus – jedne z najstarszych ziaren spożywanych na świecie są dzisiaj uważane za pokarm przyszłości. Zupełnie słusznie, zważywszy, że pod względem zawartości białka, żelaza, wapnia czy magnezu nie mają sobie równych – daleko w tyle zostawiają swoją konkurencję w postaci mleka, szpinaku czy owsa.

 

Gryka preparowana… Nie lubisz kaszy gryczanej? Może winna jest nie sama kasza, a jedynie jej gorzkawy posmak?  W takim razie spróbuj gryki preparowanej – zachowuje wszystkie właściwości kaszy, a po goryczce nie ma nawet śladu! To zdrowy składnik diety dostarczający nam magnezu i fosforu oraz błonnika.

 

Płatki jaglane. Nie sposób przecenić właściwości odżywcze prosa. Kombinacja łatwo przyswajalnego żelaza, magnezu, krzemu, cynku oraz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, z grupy B i E sprawia, że w każdej postaci jest ono naturalnym serum dla skóry, włosów i paznokci. Ma właściwości wzmacniające układ odpornościowy oraz nerwowy, a także działa przeciwgrzybicznie. Nasz Bezglutenowy Mix zawiera proso w postaci płatków jaglanych, których, w odróżnieniu od kaszy, nie trzeba gotować – zalewamy je jedynie i… gotowe!