Płatki ryżowe. Twój pomysł na śniadanie

Multigranflakes

Nudzą Cię zwykłe płatki śniadaniowe? Pragniesz odkryć nowy pomysł na śniadanie? Poznaj alternatywę dla płatków kukurydzianych – Multigranflakes – płatki ryżowe. Właściwości płatków wyrabianych z gniecionego ziarna ryżu wykorzystywane są przez dietetyków w leczeniu otyłości, za sprawą niskiej zawartości tłuszczu i bogatego zestawu wartościowych składników odżywczych wspomagających metabolizm.

 

Prawie połowa ludności świata żywi się ryżem. Ryż szczególnie ceniony jest w Chinach. Chińczycy na przywitanie zamiast „dzień dobry”, używają „czy jadłeś dzisiaj ryż”. O czymś to świadczy. Miliony głów nie mogą się mylić, prawda?

Co wpływa na tak wysokie spożycie ryżu? Ryż jest „wysokooktanowym” paliwem dla ludzkiego organizmu dzięki wysokiej zawartości węglowodanów złożonych. A to oczywiście nie pełnia korzyści płynących z żywności wytworzonej z ryżu, w tym Multigranflakes – płatki ryżowe. Właściwości gniecionych ziaren ryżu przyczyniają się do długowieczności i… czytaj dalej.

 

Płatki ryżowe – wartości odżywcze, właściwości i zastosowanie

Co jeszcze zyskasz jedząc płatki ryżowe? Wartości odżywcze produktu, ze względu na zawartość błonnika pokarmowego, docenią cierpiący na schorzenia układu pokarmowego i problemy z zaparciami. Płatki ryżowe stanowią ponadto bogate źródło żelaza i cynku. Co to oznacza w praktyce? Prostą i skuteczną receptę na zwiększenie odporności organizmu, co jest szczególnie istotne u dzieci. Oprócz tego w płatkach ryżowych znajdziesz także wapń, potas oraz witaminy z grupy B, które są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Pomysł na smukłą sylwetkę? Płatki ryżowe! Kalorie? Tylko te niezbędne. Płatki wyrabiane z ryżu praktycznie nie zawierają tłuszczu, dlatego dietetycy tak chętnie uwzględniają jadłospisach płatki ryżowe. Właściwości płatków korzystnie wpływają także na pracę układu sercowo-naczyniowego. Skutecznie obniżają poziom cholesterolu we krwi, dzięki temu redukują ryzyko miażdżycy i zawałów serca.

 

Multigranflakes, płatki ryżowe – kalorie i wartości odżywcze

Płatki ryżowe to świetny pomysł na śniadanie. Posiadają wyjątkowy smak. Są lekkie i chrupiące. Idealnie łączą się z mlekiem i dodatkami superfoods. Z płatkami ryżowymi dieta przestanie być wreszcie nudna!

 

Energia: 377 kcal / 1577 KJ

Tłuszcze: 0,3 g

Białko: 6,2 g

Węglowodany: 87 g

(w porcji 100 g)