Czy warto jeść jęczmień?

Płatki jęczmienne

Sprawdź smakowite płatki jęczmienne. Właściwości, kalorie, wartości odżywcze, które oczyszczą Twój organizm i dodadzą Ci energii.  

Jęczmień od zarania dziejów stanowi jeden z kluczowych składników codziennej diety. Dlaczego jemy tyle jęczmienia? Powód może wydać się prozaiczny. To roślina, która poprawia samopoczucie oraz pozytywnie wpływa na kondycję ciała i duszy. Jęczmień to także walory prozdrowotne, lecznicze i wartości odżywcze, które możesz dostarczyć swojemu organizmowi jedząc właśnie płatki jęczmienne. Właściwości zmiażdżonych ziaren jęczmienia wykorzystuje się do leczenia problemów żołądkowych. A to oczywiście nie wszystko.

Płatki jęczmienne właściwości

Co jeszcze zyskasz jedząc płatki jęczmienne? Właściwości tego produktu docenią wszyscy, którzy pragną zadbać o swoją urodę. Regularnie spożywane płatki jęczmienne wzmocnią Twoją skórę oraz poprawią kondycję włosów i paznokci. Płatki z jęczmienia to nie tylko piękny wygląd. To także tarcza antynowotworowa i antywirusowa. Płatki jęczmienne zawierają łatwo przyswajalne białko, błonnik, fosfor, żelazo, wapń, potas, magnez oraz wiele cennych witamin z grupy B. Dzięki zawartości błonnika skutecznie regulują pracę przewodu pokarmowego. Chcesz schudnąć? Liczysz kalorie? Płatki jęczmienne znakomicie regulują trawienie i korzystnie wpływają na przemianę materii. To szybki i smaczny sposób na osiągnięcie smukłej sylwetki. Właśnie dlatego dietetycy tak chętnie polecają płatki jęczmienne. Właściwości płatków korzystnie wpływają na pracę serca. Chronią przed miażdżycą. Skutecznie obniżają poziom cholesterolu we krwi, dzięki temu redukują ryzyko przedwczesnego zawału serca.

Płatki jęczmienne wartości odżywcze

Płatki jęczmienne stanowią bardzo cenne źródło wartości odżywczych, które wzmocnią i uzdrowią Twój organizm. To wszystko zawiera się w malutkim ziarnie jęczmienia. Marzysz o szczupłej sylwetce? Jedz płatki jęczmienne. Wartości odżywcze płatków jęczmiennych pozwolą Ci schudnąć. Warto zatem włączyć je do codziennej diety jeśli szukasz skutecznej recepty na zrzucenie zbędnych kilogramów.  

Płatki jęczmienne – kalorie i wartości odżywcze (w 100 g)

Energia: 355 kcal / 1485 KJ
Tłuszcze: 3,6 g
Białko: 9,8 g
Węglowodany: 69,8 g