Pożywne śniadanie? Płatki pszenne

Płatki pszenne

Czy wiesz, że w medycynie chińskiej pszenica stosowana jest jako środek kojący duszę? Właśnie dlatego Chińczycy emanują spokojem i harmonią ducha. Brzmi zachęcająco, prawda? Poznaj płatki pszenne – właściwości, kalorie i wartości odżywcze, dzięki którym już nic nie wytrąci Cię z równowagi.

Pszenica – jedno z najpopularniejszych zbóż uprawianych w Polsce, kojarzy się przede wszystkim z rozmaitymi ciastami i białym pieczywem. Lecz nie samym chlebem żyje człowiek. Z pszenicy wyrabia się również inne wartościowe produkty, w tym smakowite płatki pszenne. Wartości odżywcze wydobyte z ziaren pszenicy to świetny pomysł na pożywne śniadanie bogate w składniki odżywcze. Nie wierzysz? Przekonaj się, że naprawdę warto spróbować.

Płatki pszenne właściwości, wartości odżywcze i zastosowanie

Jak myślisz, dlaczego warto jeść płatki pszenne? Właściwości i wartości odżywcze płatków uzyskanych z pełnego ziarna pszenicy sprawią, że wrzucisz wyższy bieg. Płatki pszenne to przede wszystkim solidna dawka węglowodanów oraz niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wyróżniają się także wysoką zawartością skrobi, witamin D, C i E oraz fosforu i z grupy B, które grając w jednej drużynie świetnie wpływają na kondycję układu nerwowego, podnoszą koncentrację i odporność na stres. Ponadto płatki pszenne są zagłębiem cennego cynku, wapnia, żelaza i potasu. Pamiętaj! Niedobór potasu prowadzi do nasilonych skurczów nóg podczas wzmożonego wysiłku fizycznego.

Pragniesz zabezpieczyć się przed rakiem prostaty? Uzupełnij dietę o płatki pszenne. Właściwości ziarna pszenicy, a dokładniej wysoka zawartość tokoferolu, to prawdziwa artyleria zwalczająca komórki rakowe.

Męczą Cię zaparcia? Płatki pszenne bogate są w składniki balastowe, m.in. błonnik pokarmowy, który korzystnie wpływa na perystaltykę jelit, daje uczucie sytości i reguluje przemianę materii. W mig poczujesz się lekko jak nigdy dotąd i zadbasz o swoją sylwetkę.

Uprawiasz sport? Potrzebujesz więc solidnej dawki naturalnego białka. Wprowadź do swojej diety płatki pszenne. Wartości odżywcze płatków uzyskanych z ziarna pszenicy oddziałują na przyrost i regenerację mięśni po wyczerpującym treningu.

Płatki pszenne – kalorie i wartości odżywcze

Nie masz pomysłu na pożywne śniadanie? Spróbuj płatków pszennych. Siła pszenicy w połączeniu z mlekiem lub jogurtem dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń smakowych i solidnej dawki wartości odżywczych stworzonych przez naturę. 

Energia: 301 kcal/1259 KJ
Tłuszcze: 1,8 g
Białko: 11,7 g
Węglowodany: 59,6 g

(w porcji 100 g)